Фабрика Кави (2017)

Архітектори: N+K Architectvra: Андрій Назаренко і Христина КосьмійЛокація: Івано-Франківськ, УкраїнаПлоща: 138 м²Рік: 2017Фотограф: Андрій Шустикевич

Фабрика кави

ЛокаціяФабрика кави — перша в місті кав’ярня з власною обсмажкою. Розташована в будівлі пострадянського періоду неподалік міського озера та парку. Власникам кав’ярні дісталося приміщення з високими стелями та великими вікнами, які пропускають багато західного сонця.
КонцепціяМи намагалися відійти від шаблонних кофішопів з крейдовими дошками та стилізацією під лофт та створити невимушений, легкий та світлий простір для відпочинку, роботи чи зустрічей. Масивний чорний бар всередині білого простору працює як домінанта та створює ілюзію форми у формі. Це надає інтер’єру напіввуличного оранжерейного настрою. Демонтаж внутрішніх перегородок та підвісних стель збільшив об’єм приміщення, а заміна вікон на безрамні впустила ще більше світла.
ПриміщенняОсновний простір кав’ярні слугує також для капінгу та навчання. Ростерія відкрита до кав’ярні, тож відвідувачі можуть спостерігати обсмаження кави крізь скляну панель, яка відсікає зайвий шум. Кав’ярня має власний склад зелених зерен та кондитерську.
МатеріалиВиробничі процеси спонукали до виконання підлог у бетоні з мармуровою крихтою. Експонована автентична стеля з відкритою вентиляцією, залізобетонні плити бару та велика кількість металу підтримують цей настрій. Напротивагу холодному металу та бетону, букові стільниці та стільці та березові решітки покликані додати інтер’єру затишку та тепла. Латунні світильники створюють та розсіюють тепле світло, яке підкреслюють латунні плінтуси.
РішенняПорожня біла стіна позаду диванів отримала вертикальні тяги з гіпсової штукатурки. Це створило потрібну наповненість та гру світлотіні, не забравши акценту з бару. Крім того, стіна почала працювати як акустична панель, розсіюючи звук та зменшуючи відлуння. Конструкція бару, рукомийник, столи, дивани, стелажі, декоративні решітки та ширми, вішаки, горщики для квітів та серветниці розроблені спеціально для цього проекту.

Illustration