Конкурсний проект на Міжнародний відкритий архітектурний конкурсна кращу проектну пропозицію торгового центруз готельним блоком Grand Hotel Lvivта конференц-залом по вул. Дорошенка, 2 у м. Львові
Архітектори: Кирило Чуйко (Chuyko Architecture); Андрій Назаренко, Христя Косьмій, Володимир Соколик (N+K Architectvra)Локація: Львів, УкраїнаРік: 2020
Міський контекст
Ділянка розташована за адресою м. Львів вул. Дорошенка, 2 в межах ансамблю історичного центру, включеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, оточена пам’ятками архітектури місцевого значення. Знаходиться на завершенні осі вулиць Беринди–Руської.
Проектований будинок-вставка замикає фронт забудови вулиці Дорошенка. Фасад підтримує лінії карнизів сусідніх будинків. Дах має ухил, який дозволяє використовувати мансардні поверхи, забезпечуючи баланс рентабельності та толерантності до історичного середовища. На території перед будинком в межах червоної лінії та прилеглих тротуарів передбачено громадський простір. В тілі галереї першого поверху влаштовано зупинку громадського транспорту, яка розширить та розвантажить насичені пішохідні потоки вулиці Дорошенка.
Громадський простір мультифункціональний, проте прогнозуємо, що він слугуватиме насамперед зупинкою громадського транспорту. Це позбавить необхідності влаштовувати зупинку у вигляді окремої малої архітектурної форми, яка б заважала в затиснутому і перевантаженому транзитному просторі вулиці. Виходячи з цього, всі дорожні знаки, інформаційні табло та схеми руху влаштовано на кронштейнах на колонах галереї громадського простору. Це дозволить влаштувати необхідні мережі в тілі колон, що підвищить антивандальність зупинки. З думкою про антивандальність та зносостійкість, хідник та колони виконані в натуральному камені, а освітлення галереї влаштовано без виступаючих частин. Лави в галереї можуть рівноцінно використовуватися, щоб випити кави з собою, або ж присісти в очікуванні трамваю.
Входи в будинок пристосовані для потреб маломобільних груп населення: відмітка підлоги першого поверху запроектована на одному рівні з відміткою ґрунту, а матеріали мощення забезпечують безпечне пересування маломобільних груп населення у випадку евакуації.
Архітектурно-планувальні рішення
Будинок шестиповерховий, з підвалом.
Об’ємно-просторове вирішення враховує містобудівні умови та обмеження забудови ділянки.
На першому поверсі з активним фасадом знаходиться торговий центр та лобі готелю. Входи в торговий центр та готель розділені, мають окремі холи та сходово-ліфтові вузли.
Планування торгового центру вільне. Вхід в комерційні приміщення відбувається через загальний хол, або безпосередньо з вулиці. Площина фасаду першого поверху — вітрина з акцентованими вхідними групами та поверхнями для влаштування вивісок на коректній для вузької вулиці висоті. Через хол торгового центру можна вийти у напівгромадський простір внутрішнього двору.
Другий поверх — торговий центр з вітринами в еркерах на головному фасаді. Окрім того, що вони забезпечують комерційні приміщення другого поверху вітринами, еркери дають пішоходам зрозуміти, що торговий центр знаходиться і на другому поверсі, хоча, на фасаді другий поверх візуально об’єднаний з третім і четвертим. Це збільшує комерційну привабливість другого поверху та зменшує ризики виникнення несанкціонованої реклами та вивісок.
Третій, четвертий та п’ятий поверхи — приміщення готелю. Номерний фонд представлений 42-ма номерами, з яких 6 дуплексів та 36 номерів I-ї категорії. Основний номерний фонд орієнтовано на головний фасад; 12 номерів I-ї категорії орієнтовані на південно-західний фасад. Таким чином, забезпечується природне освітлення приміщень будівлі. Номери п’ятого поверху частково мансардні.
Форма еркерів та балконів номерів головного фасаду спроектована так, щоб вони були розвернуті назустріч осі вулиць Беринди–Руської. Еркери і балкони задають метр фасаду, який сам по собі є пласким і не виступає за площину фасадів сусідніх будівель. Гнуте скління еркерів та чавунне огородження балконів робить їх світлопрозорими.
Шостий поверх — два конференц-зали різної площі, що дозволяє гнучкіше їх використовувати. Вони мають виходи на тераси з виглядом на Львів.
Фасади виконано з сучасних негорючих матеріалів, що інтуїтивно вказуватимуть на сучасний період будівництва. Контрастуючи з фасадами сусідніх будинків, фасад проектованого будинку вказуватиме на періоди будівництва кожного з будинків, що відповідає положенням Віденського меморандуму. Водночас, тинькування фасаду є характерним для середовища рішенням, а горизонтальні тяги інтерпретують нюансне членування.
Технічні та допоміжні приміщення розташовані в експлуатованих підвальних просторах.